Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w SPK w Kairze

6968Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż nastąpiła już inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Kairze. Pierwsze zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej odbyły się 7 października, natomiast dla klas starszych 14 października br. Podobnie jak w latach ubiegłych, zajęcia dla każdej z grup odbywać się będą co dwa tygodnie. Szczegółowy rozkład zajęć dostępny jest bezpośrednio w SPK.

(więcej…)

Opublikowano Szkoła Polska | Skomentuj

Polonijny Dzień Dwujęzyczności – 2016

pbd_pocztowka_awers-1Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day) to nowe święto, które pojawiło się w polonijnym kalendarzu w ubiegłym roku. Pomysłodawcami i organizatorami dnia polskiego języka są Fundacja Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji z Warszawy. Inicjatywę wspiera i współfinansuje Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 r. Patronem honorowym jest Prof. Jan Miodek.

W tym roku drugą edycję Polonijnego Dnia Dwujęzyczności będziemy celebrować 15-16 października.

(więcej…)

Opublikowano Szkoła Polska | Skomentuj

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w SPK w Kairze

IMG-20160617-WA0011W piątek 17 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Kairze.

Pan Ambasador, Michał Murkociński, który od początku swojego pobytu na placówce wspiera działalność SPK, udostępnił na tę okazję ogrody przy Ambasadzie RP.

(więcej…)

Opublikowano Szkoła Polska | Skomentuj

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w SPK

IMG-20151220-WA0004-1W piątek, 18 grudnia 2015 r. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP na Zamalku odbyła się Świąteczna akademia dla Rodziców.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką nauczycielek. Dzieci recytowały wierszyki o tematyce Bożonarodzeniowej i śpiewały kolędy. Dwie uczennice trzeciej klasy, miłośniczki muzyki, grały kolędy na pianinie.

(więcej…)

Opublikowano Szkoła Polska | Skomentuj

Szkoła Polska w Kairze – nowy rok szkolny 2015/2016

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2015/2016, Dyrektor Punktu Konsultacyjnego Szkoły Polskiej, Pan Mariusz Budek zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które będą uczęszczały do Szkoły Polskiej w Kairze.

Rozpoczęcie roku szkolnego i krótkie zebranie dla rodziców uczniów klas 4-6 i ew. gimnazjum: 2 października (piątek), godz. 09.00

(więcej…)

Opublikowano Szkoła Polska | Skomentuj

Rok szkolny 2015/2016 – Szkoła Polska – Kair

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że rozpoczynają się zapisy dzieci do Polskiej Szkoły w Kairze. Jest to szkolny punkt konsultacyjny, nauka języka polskiego w młodszych klasach, a potem historii Polski i przyrody. Świadectwa są wydawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i honorowane w Polsce. Nauka odbywa się 2 razy w miesiącu w weekendy (piątek lub sobota).

(więcej…)

Opublikowano Szkoła Polska | Skomentuj