Wielkanoc 2016 w Ambasadzie RP w Kairze

Wielkanoc 2016 (Fot. Laila Omar)8 kwietnia 2016 roku, w ogrodzie Ambasady RP, odbył się wiosenny piknik polonijny, nawiązujący w swym charakterze zarówno do obchodów Świąt Wielkanocnych w obrządzie katolickim oraz prawosławnym jak i do starożytnego egipskiego święta odrodzenia. Data spotkania została wybrana ze względu na fakt, że Wielkanoc jest świętem ruchomym i zależnie od roku może przypadać najwcześniej od 22 marca , a najpóźniej 25 kwietnia. W tym roku Wielkanoc Katolicką celebrowaliśmy 26 i 27 marca, a Wielkanoc Koptyjską i starożytne egipskie święto wiosny będziemy obchodzić 1 i 2 maja.

Piknik w ogrodzie odbył się w radosnym wiosennym nastroju. Panie przyniosły różnego rodzaju własnoręcznie wykonane potrawy i ciasta. Ambasada zapewniła zimne i gorące napoje. Dla dzieci przygotowano materiały do malowania w postaci gotowych piankowych zajączków i jajek oraz inne materiały do kolorowania zgodnie z hasłem przewodnim spotkania „Wielkanoc w Egipcie”.

Spotkanie było niezwykle udane, zarówno dla dorosłych członków Polonii, co utwierdza nas w przekonaniu jak bardzo potrzebne są spotkania polonijne, jak również dla dzieci z żalem opuszczających ogród ambasady, który na kilka godzin stał się dla nich zieloną oazą udanej zabawy wśród rówieśników mówiących po polsku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polonia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.